Díky rozsáhlým průzkumům institucí „Study of Terrorism and Responses to Terrorism“ a „WorldPublicOpinion.org“ máme dnes k dispozici řadu údajů o tom, co si lidé v muslimských zemích fakticky myslí o terorismu. Údaje jsou z léta 2008 (a z prosince 2006 v případě Maroka) a vzhledem k metodologii průzkumů by statistická chyba neměla přesáhnout 4%.

Mě osobně nejvíce zaujalo srovnání názorů Palestinců s názory obyvatel jiných islámských zemí. Z výsledků tedy vyberu pouze některé údaje a zaměřím se na následující země: již zmíněná Palestinská samospráva, Egypt, Pákistán, Maroko a („evropské“) Turecko.

 

Kolik procent obyvatel těchto zemí jednoznačně schvaluje teroristické útoky na civilisty v USA (tedy útoky typu „11. září“)?

Egypt: 8%
Pákistán: 9%
Maroko: 7%
Turecko: 8%
Palestinská samospráva: 24%

 

Pokud jde o schvalování útoků na civilní občany USA pracující v islámských zemích, statistiky jsou většinou ještě horší:

Egypt: 7%
Pákistán: 12%
Maroko: 7%
Turecko: 10%
Palestinská samospráva: 30%

 

Zajímavé rovněž je, kolik muslimů má pozitivní či smíšený postoj vůči Bin Ládinovi:

Egypt: 69%
Pákistán: 51%
Maroko: 53%
Turecko: 18%
Palestinská samospráva: 78% (z toho 56% má vyloženě pozitivní postoj)

 

A kdo podle muslimů vlastně stojí za zničením WTC 11. září 2001? Zde je množství těch, kteří si myslí, že za tím stojí samy Spojené státy nebo Izrael (ať žijí konspirační teorie!):

Egypt: 30%
Pákistán: 23%
Maroko: 31%
Turecko: 39%
Palestinská samospráva: 46%

(Fakt, že se Bin Ládin k útokům z 11. září hrdě přihlásil, tedy značné množství muslimů příliš neřeší... Nebo že by byl Bin Ládin tajným agentem CIA nebo Mossadu? :-))

 

Co k těmto tragickým číslům dodat?

Snad jen malé shrnutí:

Pomineme-li Palestince, pak muslimové z Maghrebu mají na terorismus zhruba stejné názory jako muslimové z okolí Arábie.

Turecko (s výjimkou názoru na Bin Ládina) je na tom v otázce podpory terorismu zhruba stejně špatně jako Egypt či Pákistán, což by mělo vést přinejmenším k důkladnému zamyšlení ty, kteří prosazují vstup Turecka do EU...

No a Palestinci jen potvrdili svoji pověst národa s neuvěřitelně vysokou mírou výskytu krvelačných blbců.

T.T.

Zdroj: WorldPublicOpinion.org (doporučuji též tento komentář)


Přidat.eu záložku
sonic
6/12/2010 01:25:41 am

Naprosto souhlasim s autorem clanku "Palestinci jen potvrdili svoji pověst národa s neuvěřitelně vysokou mírou výskytu krvelačných blbců."

ReplyLeave a Reply.